Obiective în curs de realizare

Extindere retea de apa potabila

• Proiect intocmit si depus spre finantare la Ministerul Dezvoltarii in 2017 pe PNDL, cuprinzand 14.5 km de retea care ar acoperi necesarul pentru toate gospodariile de pe suprafata intravilana a localitatii.
    • Se asteapta semnarea contractului si demararea procedurilor de licitatie si executie

Extindere retea canalizare

• Proiect intocmit si depus spre finantare la Ministerul Dezvoltarii in 2017 pe PNDL, cuprinzand 21.5 km de retea, care ar acoperi necesarul pentru toate gospodariile de pe suprafata intravilana a localitatii.

Modernizare strazi prin asfaltare

• Proiect intocmit si depus spre finantare la Ministerul Dezvoltarii in 2017 pe PNDL, cuprinzand 8.6 km de drumuri comunale, care ar face ca toate strazile comunale din intravilanul localitatii sa fie 100% asfaltate.

Sala de sport

• Proiect intocmit si depus spre finantare la CNI, aflandu-se pe lista de prioritati pentru a fi realizata investitia.

Amenajare curs apa Valea Ulitei – Centru Civic

• Proiect intocmit pentru protejarea impotriva inundatiilor, erodarea malurilor in zonele abrupt, dar si pentru a da o nota de armonie centrului civic al localitatii.
  • Proiect depus la CNI pentru finantare.
  • In curs de realizare.